HÜLYA BÜYÜKATA

1966 Ankara doğumluyum.  İlk, orta ve liseyi Ankara’da okudum. 1996 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünde Lisansımı tamamladım.  Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü Deniz ve Çevre Araştırmaları Daire Başkanlığında Programcı olarak çalışmaktayım.

 

1994-1998 yılları arası yağlı boya resim sanatı ile ilgilendim. 3 kişisel sergim olmakla birlikte 20 karma sergide eserlerim sergilenmiştir. 

 

Dalış hayatım bir arkadaşımınla sohbet sırasında Mısır’a düzenledikleri dalış turundan bahsetmesi ile başladı diyebilirim. Tura katılmayı çok istemiştim ama bana çok uzaktı. Yüzme bilmiyordum ve inanılmaz bir su korkum vardı. Ama Mısır’ı da görmek istiyordum.  Ne kaybederim ki  diye düşünerek dalış kurslarına başladım. Daha ilk eğitimde, eğitmen olmaya ve kendi dalış merkezimi açmaya karar verdim. Azotu solumuştum bir kere,  kendimi maviliklerden bir daha  alamadım. Dalışsız geçen yıllarıma yanarak her hafta sonumu ve yıllık izinlerimi dalış ile dolu dolu geçirdim. Dalışa başladığım sezonda 3 yıldız dalıcı oldum. Bu arada yüzmeyi de öğrendim, artık sudan korkmak bir yana su ile bütünleştim. Öncesinde yaptığım bir çok aktivite yalnız hayatımı renklendiren birer hobi olarak kalırken dalış hayatımın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Mümkün olsa bundan sonraki tüm yaşantımı su altında geçirmek isterdim.

 

Padi Master Scuba Diver Instructor, Altitude Instructor, AWARE Coral Reef Conservation Sp Instructor, Deep Instructor, Dry Suit Instructor, EFR Instructor, Emergency Oxygen Provider Instructor, Enriched Air Instructor, Equipment Specialist Instructor, Night Diver Instructor, Open Water Scuba Instructor, Peak Performance Buoyancy Instructor, Project Aware Instructor, Search & Recovery Instructor, TSSF Rehber Dalıcı ve CMAS 2 yıldız eğitmenim.