Uzmanlık Seviyesi Eğitimler

PADI SPECIALITY KURSLARI

National Geographic Diver

National Geographic dalıcısı olarak  kaşifler,  maceracılar, ve doğayı koruyanlardan oluşan elit gruba dahil olursunuz.  Bu programda öğrenip kavrayacaklarınız ve eğitiminiz  doğayı anlama ve onun farkına varma duyularınızı ve bilgilerinizi genişletecek ve dalış becerilerinizi yeni bir seviyeye getirecektir. Bir sualtı bilimcisi gibi gözlemlemeyi ve keşfetmeyi öğreneceksiniz. PADI Open Water kursuyla başlayan tecrübeleriniz National Geographic programının benzersiz ve eşsiz deneyimleri ile  çok genişleyecek.  İster daha yeni dalıcı olmuş olun ister tecrübeli bir dalıcı olun bu programda yeni bilgiler ve becerilere  sahip olacaksınız. Programa katılabilmek için  PADI   Open Water   sertifikasına yada eşdeğer bir sertifikaya  sahip olmanız  ve 10 yaşında olmanız yeterlidir.
Bu programda bütün dünyadaki dalış ortamları hakkında bilgiler, harika yüzerlik seviyeleri ve becerileri,her dalıştan daha çok keyif alabilmeniz için bulunduğunuz ortamı nasıl daha iyi gözlemleyebileceğinizi, dalış  bölgesinde gözlemlediğiniz cisimleri görsel ortama taşımayı ve keşfettiklerinizi incelemeyi,bulunduğunuz bölgedeki canlıları tanımlamayı ve navigasyon bilgilerini öğreneceksiniz.  Bunları pratik olarak uygulamak içinde 2 adet dalış yapacaksınız.

 

Gece Dalışı
Güneş batmış alaca karanlık çökmüş dalış malzemenizi kuşanıyorsunuz ve teknenin platformundan kendinizi karanlık suların içine bırakıyorsunuz. Bu sığlıkta  daha önce defalarca  dalmış olmanıza rağmen fenerinizin ışığı altında sanki bambaşka bir yerde yeni bir dünyada gibisiniz.Katıldığınız andan itibaren gece dalışının maceraları heyecanı sizin olacak.Programa katılabilmek için  PADI   Open Water   sertifikasına yada eşdeğer bir sertifikaya  sahip olmanız  ve 12 yaşında olmanız yeterlidir.Bu programda dalış fenerleri ve özelliklerini onlara nasıl bakım yapmanız gerektiğini giriş çıkış tekniklerini ve gece haberleşmeyi öğrenecek pratik uygulamalar içinde 3 adet dalış yapacaksınız.

PADI  Open Water Diver veya CMAS 1 Yıldız Dalıcı ve üstü katılabilir

 

İrtifa Dalışı
300 metrenin üzerinde yapacağınız her türlü dalış irtifa dalışıdır. Dağlarda bulunan göllerdeki gizli dünyayı keşfetmek istiyorsanız bu program sizin için. Bu programda irtifa şartlarında nasıl dalış yapabileceğinizi öğreneceksiniz.PADI  Open Water yada eşdeğer bir sertifikaya sahip olmanız  ve 10 yaşında olmanız yeterlidir.Bu programda dalış tablolarının irtifada nasıl kullanıldığını ne tür özel ekipmana ihtiyacınız olduğunu öğrenip iki uygulama dalışı yapacaksınız

PADI  Open Water Diver veya CMAS 1 Yıldız Dalıcı ve üstü katılabilir

 

Dijital Sualtı Fotoğrafçılığı
Dijital fotoğrafçılık sualtı dünyasına da çok hızlı bir giriş yaptı. Aynı hızla sualtı dünyasının güzelliklerini  görüntülemek istiyorsanız sizde hemen bu programa kaydınızı yaptırın.  Böylelikle bu dünyayı resimler ve onları bilgisayarınızda istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.Bu programda dijital olarak resim çekmeyi ve dijital teknolojinin bütün avantajlarını kullanarak bu resmi değerlendirmeyi ve ayarlamayı öğreneceksiniz.Sadece  nasıl güzel resimler çekeceğinizi değil ayrıca onları dostlarınızla nasıl paylaşacağınızı  email ile nasıl gönderebileceğinizi ve nasıl yazdıracağınızı da öğreneceksiniz.Programa katılabilmek için ya PADI   Open Water   sertifikasına sahip olmanız  ve 10 yaşında olmanız   yada sadece snorkel dalıcısı olmanızda yeterlidir. Snorkel dalıcıları için yaş sınırlaması yoktur.

Bu programda  doğru makineyi  ve sualtı kılıfını nasıl  seçeceğinizi fotoğrafları bilgisayarda nasıl düzelteceğinizi  öğreneceksiniz.Ve iki  dalış yaparak birbirinden güzel resimler çekeceksiniz.
PADI  Open Water Diver veya CMAS 1 Yıldız Dalıcı ve üstü katılabilir

 

Nitrox Dalışı
Nedir bu nitrox diyenleriniz olabilir. Nitrox zenginleştirilmiş hava olarak ta tabir edebileceğimiz bir karışımdır. Normal hava içerisinde hepinizin bildiği gibi %21 oranında oksijen bulunur. Eğer bu oranı artırırsak yani havanın içindeki oksijeni fazlalaştırırsak nıtrox olur. Tabi bunun bir çok hesabı ve yöntemi var. Sizlere sağladığı avantajlar olarak ta, hepinizin en çok istediği uzun bir dip zamanını ve dalıştan sonra kendinizi daha dinç hissetmenizi söyleyebiliriz. Tabi daha başka avantajları ve teknik yönleride var.Nitrox gerçekten çok farklı ve sofistike bir program. Tüpleriniz farklı, regülatörleriniz farklı, dalış tablolarınız ve kompütürleriniz farklı, dip zamanlarınız farklı ve daha neler neler. Sizlere dip zamanınız hakkında çok küçük bir örnek verelim. Mesela normal hava ile doldurulmuş bir tüple 30 metrede dipte kalabileceğiniz zaman sadece 20 dakika iken %36 oranında oksijene sahip bir nitrox karışımı ile aynı derinlikte, yani 30 metrede 35 dakika kalabilirsiniz. Tam 15 dakikalık bir fark, sanırım hepiniz bunun ne kadar büyük bir avantaj olduğunu fak etmişsinizdir. Düsünsenize sizinle beraber aynı anda dalan başka bir grup dışarı çıkmak zorunda kalırken, sizler o orfozları yada diğer balıklarla canlıları 15 dakika daha fazla seyredebilirsiniz. Hele üst üste iki dalış yapacaksanız dip zamanınız çok daha fazla artacaktır. Ve yine unutmayın dalıştan sonra kendinizi daha zinde hissedeceksiniz. Bu programla ilgili de geniş bilgi için lütfen bizimle irtibata geçin. PADI  Open Water Diver veya CMAS 1 Yıldız Dalıcı ve üstü katılabilir. Dalış eğitimi şartı yoktur teorik ders görerek alabileceğiniz bir kurstur.


Derin Dalış
Derin dalış uzmanlık programı size hayatınız boyunca daha derinlere dalıp başkalarının sadece hayal edebilecekleri canlıları görme imkanı verir.  Bu program sayesinde çok rahat ve emniyetli olarak 20 metreden daha derinlere dalabilirsiniz. 
Programa katılabilmek için PADI  Advanced Open Water yada eşdeğer bir sertifikaya sahip olmanız  ve 15 yaşında olmanız yeterlidir.
Bu programda derin dalış prosedürlerini ve emniyet  tekniklerini ve tehlikelerini öğrenecek  ve çok keyifli 4 dalış yapacaksınız. 
PADI Advance Open Water Diver veya CMAS 2 Yıldız Dalıcı ve üstü katılabilir

 

Akıntı Dalışı
Rüzgarlı bir havada kanatlarını açmış ve hiç çaba sarf etmeden süzülen bir kuş düşünün. İşte suyun altında aynı bu kuş gibi süzülerek dalış yapabilir ve kendinizi yormadan kuş misali sualtını uçarak seyredebilirsiniz.Programa katılabilmek için  PADI   Open Water   sertifikasına yada eşdeğer bir sertifikaya  sahip olmanız  ve 12 yaşında olmanız yeterlidir.

Bu programda akıntı dalışının tekniklerini  organizasyonunu ve planlaması ile tehlikelerini akıntı ipini şamandırasını ve makaraları kullanmayı dalış eşinizle nasıl beraber kalacağınızı öğreneceksiniz. Bütün bu pratik uygulamalar içinde 2 dalış yapacaksınız.
PADI Open Water Diver veya CMAS 1 Yıldız Dalıcı ve üstü katılabilir

 

Batık Dalışı 
Aşağılara doğru süzülüyorsunuz ve bir pencerenin içinden geçmişe doğru geçiş yapıyorsunuz.  Dibe yaklaştıkça  silik görüntüler şekillenmeye başlıyor. İlk olarak bir küpeşte sonra bir pencere derken batık gemi önünüzde şekil almaya başlıyor.  Ve ona baktığınızda geçmiş ve şimdiki zaman birbirine giriyor.İster kasten ister trajik bir şekilde batmış olsun  ister bir gemi ister bir uçak olsun yada araba olsun  batık ismi dalıcılar tarafında karşı konulamaz bir  dalış türüdür.Programa katılabilmek için  PADI   Advanced Open Water   sertifikasına yada eşdeğer bir sertifikaya  sahip olmanız  ve 15 yaşında olmanız yeterlidir.Bu programda batıkların planını çizebilecek onların geçmişini araştırabilecek ve gerekli prosedürlerle uygulamalar için gerekli bilgileri alacaksınız. Pratik uygulamalar içinde 4 dalış yapacaksınız.

PADI Advance Open Water Diver veya CMAS 2 Yıldız Dalıcı ve üstü katılabilir

 

Navigasyon Dalışı
PADI navigasyon uzmanlığı ile herkesin  sualtında takip etmek isteyeceği yön bulma efsanesi olabilirsiniz.  Herkes güzel bir reef te veya batığın içinde yüzerken kendi kendilerine  son derece keyifli vakit geçirirler ve kimseye ihtiyaçları yoktur ama ne zaman geri dönüş vakti gelir o zaman hemen size bakarlar çünkü geri dönüş yolunu bilen sizsinizdir.Sualtı navigasyonu zor bir uğraş  olabilir ama  PADI navigasyon uzmanlığı programı ile siz bu uğraşının üstadı olabilirsiniz.  Bu programda bu iş neleri kullanabileceğinizi doğal referansları pusulaya nasıl bağlayacağınızı öğreneceksiniz. Mesafe tahmini yapmayı   gelişigüzel  ve düzensiz dönüşler sırasında  bile NAV Finder kullanarak yolunuzu rahatça bulmayı göreceksiniz.Programa katılabilmek için  PADI   Open Water   sertifikasına yada eşdeğer bir sertifikaya  sahip olmanız  ve 10 yaşında olmanız yeterlidir.Bütün pratik uygulamalar içinde 3 dalış yapacaksınız.

PADI Open Water Diver veya CMAS 1 Yıldız Dalıcı ve üstü katılabilir

 

Arama Çıkarma Dalışı 
Güzel bir dalıştan sonra tekneye çıktığınızda konuşulanlardan dalgıçlardan birini yeni aldığı bıçağını düşürdüğünü ama yapılan aramalara rağmen bulamadıklarını anlıyorsunuz.  Evet işte yeni bir deneyim ve bilgilerinizle becerilerinizi diğerlerinin hizmetine sunma vakti.  Sizde sualtında kaybolan cisimleri kolayca bulmayı sağlayacak bilgi ve becerilere sahip olmak istiyorsanız şimdi zamanıdır. Dalış merkezimizde bu konu için gerekli bilgiler sizi bekliyor.PADI arama çıkarma programında arama için gerekli planlama yapmayı prosedürleri teknikleri  ve  organizasyonu  ayrıca  büyük yada küçük kaybolmuş cisimleri  çeşitli metotlarla bulmayı  öğreniyorsunuz.

Programa katılabilmek için  PADI  Advanced  Open Water   sertifikasına yada eşdeğer bir sertifikaya  sahip olmanız  ve 12 yaşında olmanız yeterlidir.Bu programda kaldırma balonu kullanarak bulunan cisimleri nötr hale getirme ve tekneye çıkarma çalışmalarını  da içeren 4 dalış yapacaksınız.
PADI Advance Open Water Diver veya CMAS 2 Yıldız Dalıcı ve üstü katılabilir

 

Video Dalışı
Sualtına meraklı olanları sualtı dünyasındaki sesleri dinletmenin dinamik hareketlerle dolu yaşamını göstermenin  onları daldırmak dışındaki yolu onlara sualtında çekilmiş  video filmlerini göstermektir. Bu program size ilgi çekici ve güzel sualtı video filmlerinin nasıl çekilip düzenleneceğini gösterir.PADI sualtı video programında  malzemeleri ve ışık etkileri odaklama çekim tipleri hareketli çekim  yazı yazma gibi videoculuğun temellerini göreceksiniz.Programa katılabilmek için  PADI    Open Water   sertifikasına yada eşdeğer bir sertifikaya  sahip olmanız  ve 10 yaşında olmanız yeterlidir.  Pratik uygulamalar içinde 3 adet yapacaksınız.

PADI Open Water Diver veya CMAS 1 Yıldız Dalıcı ve üstü katılabilir

 

İlk Yardımda Oksijen Kullanımı
Aktif bir dalıcı olarak  hayati önem taşıyan ilk yardım eğitimi alarak dalış kazalarına karşı hazırlıklı hale gelebilirsiniz.  Oksijen ilk yardım kursu size olası dalış kazalarına gerekli  oksijen ilk yardımı yapabilme imkanı verir.Endüstrideki verilere göre dalış kazası geçirenlerin %33 ü ancak doğru oksijen yardımı alabiliyor ve bu sayede  daha çabuk iyileşip daha az problem yaşayabiliyorlar.

Bu programda oksijen cihazını nasıl kullanabileceğinizi ve oksijenin yaratabileceği durumlarda neler yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.  Ayrıca dekompresyon hastalığının belirti ve semptomlarını  daha iyi tanıyor hale geleceksiniz.  Farklı oksijen verme ünitelerini ve hangi durumda hangisinin daha iyi sonuç verdiğini öğreneceksiniz.Pratik uygulamalarda oksijen kullanmadan önce emniyet ortamını gözden geçirmeyiOksijen ünitesini faaliyete geçirmeyi doğru oksijen verme aparatını seçmeyi istek valfi ve devamlı akış ünitesi  arasındaki farkı ayırt etmeyi oksijen ünitesinin parçalarını tanımlamayı öğreneceksiniz.Dalıcı olma mecburiyeti yoktur herkese açık bir kurstur.

 

Malzeme Bakımı 
Kullandığınız dalış malzemelerinin nasıl çalıştığını merak ettiniz mi? Öyleyse bu program sizin için. Malzemelerinizin nasıl çalıştığını bilirseniz daha rahat dalış yapar ve malzemelerden daha çok performans alırsınız.

Programa katılabilmek için  PADI   Open Water   sertifikasına yada eşdeğer bir sertifikaya  sahip olmanız  ve 10 yaşında olmanız yeterlidir.Bu programda dalış malzemelerinin çalışma prensiplerini ve yapılarını onları nasıl muhafaza edeceğinizi ve bakım prosedürlerinigenel olabilecek problemleri nasıl önleyebileceğinizi  ve ne zaman bakıma götürmeniz gerektiğini öğreneceksiniz. 
PADI Open Water Diver veya CMAS 1 Yıldız Dalıcı ve üstü katılabilir

 

Mükemmel Nötr Yüzerlilik
Efor sarf etmeden asılı kalmak  mercan sığlığının üstünde süzülmek.  Olmak istediğiniz gibi bir dalıcı olabilirsiniz. En üst seviyede yüzerlik kontrolü dibe en yakın mesafede asılı kalabilmek ve canlıların resimlerini onlara zarar vermeden çekebilmek işte hepsi bu programda.Programa katılabilmek için  PADI   Open Water   sertifikasına yada eşdeğer bir sertifikaya  sahip olmanız  ve 10 yaşında olmanız yeterlidir.Bu programda  yüzerliğin temellerini ve ağırlıkları ayarlamayı Yatay ve diğer şekillerde durabilmek için yapılması gerekenleri öğrenecek ve bunları uygulamak için 2 adet dalış yapacaksınız

 

Project AWARE
Sualtı dünyasının kahramanlara ihtiyacı var.  Sizde dünyanın en kırılgan ve önemli eco sistemini  savunanlardan biri olabilirsiniz.  Bu programa katılarak  kolayca yaralanabilen sualtı dünyasının yüz yüze geldiği ve her gün tekrarlanan en acil ve önemli problemlerin neler olduğunu ve bunlara karşı bu dünyayı nasıl savunabileceğinizi öğrenebilirsiniz.Bu programa dalıcı olsun olmasın her yaştan her kes katılabilir.Bu programda  balıkların yaşam mücadelelerini ve nasıl yardım edilebileceğini Mercan dünyasının genel yapısını üzerinde yaşayanları dalıcıların sualtı yaşamının korunmasındaki rolünü öğreneceksiniz.

 

Mercanları Koruma
Bu program herkes içindir bir yaş sınırlaması yoktur ve dalışı da yoktur.Bu programda doğal yaşamın nasıl gelişip büyüdüğünü Mercanların eko sistemdeki önemini  onların biyolojik yapısını ve dünya üzerindeki mercanların konumunu öğreneceksiniz ve en önemlisi sizin bu yaşama nasıl katkıda bulunabileceğinizi öğreneceksiniz

 

Balıkları Tanıma
Hiç kendi kendinize  sualtındaki balıklar ve canlılar için “ bu ne ? “  diye sorduğunuz oldu mu.
Balıkları tanıma uzmanlık programı size işte bu soruların hepsine cevap verebilme ve onların  yaşamlarını öğrenme imkanı verir.
Programa katılabilmek için PADI  Open Water yada eşdeğer bir sertifikaya sahip olmanız  ve 10 yaşında olmanız yeterlidir. 
Bu programda canlıların hayatta kalmak için nasıl yaşadıklarını  ve lokal bölgedeki balık cinslerini öğrenecek. 
Onları sualtında tanımlamak içinde iki uygulama dalışı yapacaksınız.

 

 

Dalıcı olma mecburiyeti yoktur herkese açık bir kurstur

Emergency First Response, PADI nin kurumsal bağı olan Emergencey First Response Corp. tarafından sunulan yeni, kapsamlı, geliştirilmiş bir CPR ve ilk yardım programıdır.

Geliştirilmiş program, tek bir kurs olarak birbirine bağlantılı verilebileceği gibi ayrı ayrı da verilebilecek iki kurstan oluşmaktadır.

Emergency First Response Primary Care (CPR)

Bu kurs, hayati tehlike içeren acil durumlara müdahaleleri içerir.


. Olay değerlendirmesi.
. Bariyer kullanımı.
. İlk değerlendirme.
. Kurtarıcı öpücüğü.
. Bir kurtarıcı ile yetişkinlere kalp masajı.
. Ciddi kanama yönetimi.
. Şok yönetimi.
. Belkemiği yaralanma yönetimi.
. Tavsiye edilen beceriler:
-Otomatik dış defibrilatör oryantasyonu.
-Hava yolları tıkanıklığı (bilinci yerinde yetişkin için)
-Acil durum oksijen kullanım oryantasyonu.

Emergency First Response Secondary Care (First AID) 

Bu kurs, ilk anda yada tıbbi ilk yardım servisinin geciktiği durumlarda hayati tehlike taşımayan yaralanmaları ve hastalıkları kapsar.


. Yaralanma yönetimi.
. Hastalık yönetimi.
. Bandaj.
. Kırık ve çıkıkları sabitleme.